HAKKIMDA

Doç. Dr. Billur Sezgin Kızılok
"Benim için her hasta özeldir. Bir plastik cerrah olarak amacım, hastalarımı etik ilkeler ışığında, doğallıktan ödün vermeden sağlık, güzellik ve mutluluk açısından bütünleyebilmektir."

- Doç. Dr. Billur Sezgin Kızılok

Dr. Billur Sezgin Kızılok Ankara doğumludur.1998 yılına kadar ABD’nin Virginia eyaletinde McLean High School’da eğitimini sürdüren Dr. Sezgin Kızılok, 2000 yılında Ankara Özel Bilkent Lisesi’nden ikincilik derecesi ile, 2006 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden birincilik derecesi ile mezun olmuştur. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını 2013 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladıktan sonra 2013-2015 yılları arasında devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmıştır.

Ana dil düzeyinde İngilizce bilen Dr. Sezgin Kızılok, Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Board sınavını (EBOPRAS) geçerek “Fellow of the European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (FEBOPRAS)” ünvanını almıştır. Bunun yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde hekimlik yapabilme hakkını sağlayan USMLE sertifikasyonu da bulunmaktadır. Prestijli Amerikan Cerrahlar Kolejinin "Fellow"u (FACS) ünvanını taşımaya hak kazanan Doç. Dr. Billur Sezgin Kızılok, ayrıca Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'nin (ASPS) Genç Plastik Cerrahlar Topluluğu'nun Türkiye temsilcisidir.

2017 yılında ABD, New York’ta genital cerrahi konusunda Dünyaca ünlü Dr Gary Alter’ın yanında estetik ve rekonstrüktif genital cerrahi üzerine çalışan Dr. Sezgin Kızılok, 2019 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nin EURAPS Young Plastic Surgeon Scholarship Award bursunu kazanarak İngiltere Londra’da NHS Guys and St. Thomas Hastanesi’nde meme rekonstrüksiyonu ve meme cerrahisi üzerine çalışmıştır.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanan 50'nin üzerinde makalesi vardır ve aktif olarak klinik ve deneysel çalışmalar yapmaya devam etmektedir. 2018 yılında Doçent ünvanını almış olan Dr Sezgin Kızılok Mart 2015’ten bu yana Koç Üniversitesi Hastanesi'nde ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesi olan Dr Billur Sezgin Kızılok’un ilgi alanları arasında seyahat etmek, kitap okumak, müzik, sinema ve yemek yapmak vardır.

Üye Olduğu Dernekler ve Ünvanlar

1. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesi (TPRECD)

2. Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesi (EPCD)

3. Amerikan Cerrahlar Koleji’nin “Fellow”u (FACS)

4. Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Board’unun “Fellow”u (EBOPRAS)

5. International Society of Aesthetic Plastic Surgery üyesi (ISAPS)

6. American Society of Plastic Surgeons üyesi (ASPS)

7. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneğinin (ASPS) Genç Plastik Cerrahlar Topluluğunun Türkiye Temsilcisi

8. ISAPS’ın resmi dergisi Aesthetic Surgery Journal’ın yanı sıra Journal of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery ve International Wound Journal gibi birçok uluslararası Q1 sıralamalı dergide hakemlik.

error: Bu İçerik Koruma Altındadır!